T322A335K006AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 70
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
Similar
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 6 V Axial 13Ohm
T322A335K006AS
DigiKey Part Number
399-1452-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A335K006AS
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 6V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322A335K006AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6 V