T322B335K015AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 23
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 70
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Vishay Sprague
Similar
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial 6Ohm
T322B335K015AS
DigiKey Part Number
399-1480-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B335K015AS
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322B335K015AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
15 V