T322B335K020AS
DigiKey Part Number
399-1495-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B335K020AS
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V AXIAL
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 5.5Ohm
EDA/CAD Models
T322B335K020AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V