T322B335K025AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 13
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 0
Similar
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 5Ohm
T322B335K025AS
DigiKey Part Number
399-1509-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B335K025AS
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322B335K025AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V