173D335X9025V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 13
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
173D335X9025V
DigiKey Part Number
173D335X9025V-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D335X9025V
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D335X9025V Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
V
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V