173D335X9010UW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Direct
KEMET
KEMET
In Stock: 70
Similar
In Stock: 61
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V Axial
173D335X9010UW
DigiKey Part Number
173D335X9010UW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D335X9010UW
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D335X9010UW Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
U
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V