T322A335K006AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 61
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 23
Datasheet
In Stock: 97
In Stock: 13
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 6 V Axial 13Ohm
T322A335K006AT
DigiKey Part Number
399-4528-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322A335K006AT
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 6V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322A335K006AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
6 V