VJ1206Y684KXJRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
Walsin Technology Corporation
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y684KXJRW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y684KXJRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y684KXJRW1BC
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y684KXJRW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)