CC1206KFX7R7BB684 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206KFX7R7BB684
DigiKey Part Number
13-CC1206KFX7R7BB684TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KFX7R7BB684
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206KFX7R7BB684 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)