1206YC684KAZ2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206YC684KAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF31NR71C684KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206YC684KAZ2A
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)