CRCW06031K20JNEAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 43.679
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
TE Connectivity
Panasonic Industry
Panasonic Industry
1.2 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRCW06031K20JNEAC
DigiKey Part Number
CRCW06031K20JNEAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06031K20JNEAC
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW06031K20JNEAC Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)