CMF201R0000JNR680 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF201R0000JNR680
DigiKey Part Number
CMF201R0000JNR680-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF201R0000JNR680
Description
RES 1 OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF201R0000JNR680 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)