CMF201R0000JNBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF201R0000JNBF
DigiKey Part Number
CMF201R0000JNBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF201R0000JNBF
Description
RES 1 OHM 1W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF201R0000JNBF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)