SLF12575T-6R8N5R9-PF
DigiKey Part Number
445-174415-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174415-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174415-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF12575T-6R8N5R9-PF
Description
FIXED IND 6.8UH 5.9A 15.7 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.9 A 15.7mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF12575T-6R8N5R9-PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7.2A
DC Resistance (DCR)
15.7mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)