MAASU32NSB7105KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1.944
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 3.000
Datasheet
Knowles Syfer
KEMET
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MAASU32NSB7105KTNA01
DigiKey Part Number
587-MAASU32NSB7105KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASU32NSB7105KTNA01
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
MAASU32NSB7105KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)