UMK325B7105KNHT
DigiKey Part Number
587-UMK325B7105KNHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-UMK325B7105KNHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-UMK325B7105KNHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK325B7105KNHT
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
UMK325B7105KNHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)