VJ2225Y224KBEAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 1.175
Datasheet
0.22 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y224KBEAT4X
DigiKey Part Number
VJ2225Y224KBEAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2225Y224KBEAT4X
Description
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ2225Y224KBEAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)