VJ2225Y224JBEAT4X
DigiKey Part Number
VJ2225Y224JBEAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2225Y224JBEAT4X
Description
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
VJ2225Y224JBEAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)