VJ0603G474MXQPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
YAGEO
In Stock: 855
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
0.47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
VJ0603G474MXQPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603G474MXQPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603G474MXQPW1BC
Description
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603G474MXQPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)