UMK107ABJ474MA-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK107ABJ474MA-T
DigiKey Part Number
UMK107ABJ474MA-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK107ABJ474MA-T
Description
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
UMK107ABJ474MA-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)