VJ0201G474KXYCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 14.559
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 222.246
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
0.47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
VJ0201G474KXYCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201G474KXYCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201G474KXYCW1BC
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201G474KXYCW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)