MSASJ063SB5474KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASJ063SB5474KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASJ063SB5474KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASJ063SB5474KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASJ063SB5474KFNA01
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MSASJ063SB5474KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)