GRT033R60J474KE01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRT033R60J474KE01D |
Description | CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRT033R60J474KE01D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Mfr | Features Derating Recommended |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |