173D226X9015XWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 1.360
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 79
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial
173D226X9015XWE3
DigiKey Part Number
718-1415-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D226X9015XWE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D226X9015XWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
X
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V