173D226X5015XWE3
DigiKey Part Number
173D226X5015XWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D226X5015XWE3
Description
CAP TANT 22UF 5% 15V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
173D226X5015XWE3 Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
X
Tolerance
±5%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
15 V