173D226X9020XWE3
DigiKey Part Number
718-1437-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1437-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D226X9020XWE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial
EDA/CAD Models
173D226X9020XWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
X
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V