SOMC160122K0GEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 2.245
Datasheet
Upgrade
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
22k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
SOMC160122K0GEA
DigiKey Part Number
SOMC22KDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SOMC160122K0GEA
Description
RES ARRAY 15 RES 22K OHM 16SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
16
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
80mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
22k
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)