767161223GP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
22k Ohm ±2% 100mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
767161223GP
DigiKey Part Number
767-161-R22KP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
767161223GP
Description
RES ARRAY 15 RES 22K OHM 16SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
16
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
22k
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.093" (2.36mm)