CMF651R0000FKEK11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 4.647
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 758
Stackpole Electronics Inc
1 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF651R0000FKEK11
DigiKey Part Number
CMF651R0000FKEK11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF651R0000FKEK11
Description
RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF651R0000FKEK11 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)