CMF651R0000FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 4.647
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 1.260
Parametric Equivalent
In Stock: 758
Stackpole Electronics Inc
1 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF651R0000FKEK
DigiKey Part Number
CMF651R0000FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF651R0000FKEK
Description
RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF651R0000FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)