CMF651R0000FKEB
DigiKey Part Number
541-CMF651R0000FKEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF651R0000FKEBCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF651R0000FKEB
Description
RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF651R0000FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)