S103M47Z5UN6TL9RX1 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 161.029
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10000 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S103M47Z5UN6TL9RX1
DigiKey Part Number
S103M47Z5UN6TL9RX1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S103M47Z5UN6TL9RX1
Description
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S103M47Z5UN6TL9RX1 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.661" (16.80mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)