S103M47Z5UN63J7R
DigiKey Part Number
1255PH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S103M47Z5UN63J7R
Description
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S103M47Z5UN63J7R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.661" (16.80mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)