S103M47Z5UN63L6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 161.029
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Cera-Mite
Similar
Vishay Cera-Mite
In Stock: 192
10000 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S103M47Z5UN63L6R
DigiKey Part Number
S103M47Z5UN63L6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S103M47Z5UN63L6R
Description
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S103M47Z5UN63L6R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.661" (16.80mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.252" (6.40mm)