MAL215054681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
Chemi-Con
TDK
TDK
Nichicon
In Stock: 528
680 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
MAL215054681E3
DigiKey Part Number
MAL215054681E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL215054681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
474.5 mA @ 100 Hz
Impedance
97 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C