MAL215064681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Nichicon
In Stock: 528
680 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
MAL215064681E3
DigiKey Part Number
MAL215064681E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL215064681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Polarization
Polar
Mfr
Ratings
Series
Applications
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
474.5 mA @ 100 Hz
Part Status
Active
Impedance
97 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C