MAL210252681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 207mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
MAL210252681E3
DigiKey Part Number
MAL210252681E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL210252681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SCREW CH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
3.5 A @ 100 Hz
Impedance
136 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.504" (12.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
2.744" (69.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
207mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 85°C