MAL204836471E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Rubycon
In Stock: 1.439
Datasheet
Rubycon
In Stock: 369
Würth Elektronik
Würth Elektronik
In Stock: 948
Nichicon
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 80
470 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
MAL204836471E3
DigiKey Part Number
MAL204836471E3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL204836471E3
Description
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
440 mA @ 100 Hz
Impedance
180 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
25 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C