B82477P2682M000
DigiKey Part Number
495-77118-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-77118-1-ND - Cut Tape (CT)
495-77118-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477P2682M000
Description
FIXED IND 6.8UH 4.8A 20 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.8 A 20mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477P2682M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
20mOhm Max
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)