CDRH124NP-6R8MC
DigiKey Part Number
308-1937-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1937-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1937-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH124NP-6R8MC
Description
FIXED IND 6.8UH 4.9A 23 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Inductor 4.9 A 23mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDRH124NP-6R8MC Models
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)