B82477P2682M000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82477P2682M000 |
Description | FIXED IND 6.8UH 4.8A 20 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.8 A 20mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82477P2682M000 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.8A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 20mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |