MCASU063SCG360JFNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Johanson Technology Inc.
Johanson Technology Inc.
36 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MCASU063SCG360JFNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASU063SCG360JFNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU063SCG360JFNA1J
Description
CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)