MCASU063SCG360JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 14.860
Datasheet
Murata Electronics
Johanson Technology Inc.
36 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MCASU063SCG360JFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU063SCG360JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU063SCG360JFNA01
Description
CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU063SCG360JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)