GCM0335C1H360JA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 14.860
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Taiyo Yuden
Johanson Technology Inc.
Taiyo Yuden
36 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1H360JA16J
DigiKey Part Number
490-GCM0335C1H360JA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1H360JA16J
Description
CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM0335C1H360JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)