MBASU105SB5104MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MBASU105SB5104MFNA01
DigiKey Part Number
587-MBASU105SB5104MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASU105SB5104MFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASU105SB5104MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)