MCASU105SB5104MFNA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 422.986
Datasheet
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB5104MFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB5104MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU105SB5104MFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASU105SB5104MFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB5104MFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB5104MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)