KGM05AR51H104MH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 19.571
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 422.986
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR51H104MH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR51H104MHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR51H104MH
Description
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR51H104MH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)