CL31B223KBCNNNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 5.736
Datasheet
Direct
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B223KBCNNNC
DigiKey Part Number
1276-1142-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B223KBCNNNC
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B223KBCNNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)