CL31B223KCCNFNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 33.023
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 43.556
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 516
Upgrade
KEMET
Upgrade
Similar
Murata Electronics
Parametric Equivalent
YAGEO
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B223KCCNFNC
DigiKey Part Number
1276-2763-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B223KCCNFNC
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B223KCCNFNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)