RH100-12.000-20-3030-EXT-T-NS1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 500
Datasheet
Parametric Equivalent
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
In Stock: 57.100
YIC
TXC CORPORATION
ECS Inc.
EPSON
EPSON
NextGen Components
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-12.000-20-3030-EXT-T-NS1
DigiKey Part Number
2151-RH100-12.000-20-3030-EXT-T-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-12.000-20-3030-EXT-T-NS1
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)